Як замовити багатофігурний шарж?

Опис всього процесу, як замовити багатофігурний дружній шарж і що для цього необхідно.

Тема багатофігурний дружнього шаржу.

В багатофігурному шаржі тема повинна об’єднувати всіх персонажів. 

Кількість людей, які будуть намальовані на багатофігурному дружньому шаржі з сюжетом.

  Визначайте зразу точну кількість людей, які будуть присутні на шаржі, в якості персонажів. Робиться це для того, щоб в середині або в самому кінці роботи над Вашим замовленням не виникла проблема з композиційним розміщенням в потрібному форматі. Не забувайте, що в процесі створення шаржу може не знайтися місце для відсутніх героїв або з’являться пусте (чисте) місце. Потім сиди і гадай, де розмістити або навпаки домальовуй на чистому місці “квіточки та кущики”.

Фото для багатофігурного дружнього шаржу.

Підберіть одну головну фотографію на кожного персонажа шаржу, яка на Ваш погляд найбільш вдала, схожа і по можливості кілька додаткових. Не потрібно редагувати фотографії в фото редакторах. Особливо в телефонних. Редагування часто призводить до втрати якості самої фотографії. Надсилайте фотографію яку маєте, а вже потім скажіть свої побажання з приводу вигляду на фото героїв майбутнього шаржу. Фотографія може не корректно передавати зовнішність або характер людини. Якщо людина синьоока, а на фото очі “як смола” зразу говоріть про це. Я можу навести дуже багато прикладів, коли замовник просто не сказав, що герой трошки не такий як на фото і в кінці прийшлося редагувати сам шарж. Фото повинні бути в нормальному (оригінальному) дозволі. Якісні фотографії є запорукою відмінного результату.

Розмір дружнього шаржу на декілька людей.

Виберіть розмір Вашого майбутнього багатофігурного шаржу і матеріал, яким він буде намальований або написаний (потрібно узгодити з художником). Матеріал і формат тісно взаємопов’язані. Нижче наведений приклад, від чого може постраждати якісне виконання замовлення. Зазвичай кольоровий багатофігурний шарж малюється пастеллю, графітним олівцем або сепією (двоколірний), але є варіанти, де клієнти просять написати шарж аквареллю або олійними фарбами (для шаржу олійними фарбами або акрилом формат не обмежений).

Приклад детального опрацювання обличчя і сюжета пастеллю на одинаковых форматах, але з різною кількістю людей і деталей:

як замовити багатофігурний шарж
Приклад ретельного опрацювання деталей в трьох фігурному шаржі.
як замовити багатофігурний шарж
Величина художнього матеріала для створення багатофігурного шаржу в співвідношенні до сірниковій коробки.
як замовити багатофігурний шарж
Приклад опрацювання деталей в вісімнадцяти фігурному шаржі.

З прикладів видно, що на одному і тому ж форматі набагато простіше і ретельніше можна промальовувати особу і деталі там, де дві-три людини і не багато деталей. На першому шаржі величина обличчя має розмір 10-13 см. від верхівки до підборіддя. На другому прикладі показано, що особи, зображені тільки з найбільш характерними рисами. З цього випливає, що в багатофігурному шаржі не потрібно “впихати” в маленький розмір паперу багато всього, а буде правильно обмежитися самим основним.

Сюжет багатофігурного дружнього шаржа.

Детально продумайте майбутній сюжет. Сюжет буває простий і складний. Від складності сюжету (композиції) так само залежить вартість замовлення. У багатофігурному шаржі краще відображати одну або кілька деталей, що характеризують кожного героя, а найголовніше об’єднати всіх в одне ціле (загальні хобі, робота, захоплення). Не бажано сильно дробити шарж деталями. ПОВИННО БУТИ КОРОТКО І ЯСНО, а найголовніше ОРИГИНАЛЬНО. Дуже часто буває, що клієнт просто загружає з Інтернету сподобавшийся шарж або картинку і просить вписати особу (декілька осіб). Є запитання: «Для чого Ви звертаєтеся до художника?» Чи не простіше зробити в фото редакторі за допомогою комп’ютера і надрукувати? А якщо до художника-будьте ласкаві отримати єдиний в світі і неповторний оригінал ручної роботи. Не робіть повторів і плагіату. У всякому разі мені доведеться в добре відимому місці на шаржі зробити напис, що за основу сюжету взята картинка другого майстра і в шаржі оригінальне тільки обличчя. Придумуйте самі, а якщо виникнуть труднощі з придумуванням сюжету, передзвоніть мені і ми вирішимо це питання разом.

Як потрібно намалювати?

Веселі, комічні зображення людини діляться на три види: карикатури, шаржі і веселі портрети і потрібно точно знати, як намалювати персонажі і сюжет.

фото
Карикатура.
В карикатурі, починаючи з самого героя і закінчуючи сюжетом зображаються максимально перебільшеними і загостреними рисами.
фото
Шарж.
Шарж це добродушне, комічне зображення (майже портрет). У дружньому шаржі риси і сюжет перебільшуються (зменшуються) і спотворюються дуже стримано.
фото
Веселий портрет.
У веселому портреті весь акцент припадає на тулуб і сюжет. Особа малюється з максимальною портретною схожістю.
фото
Простий і складний сюжет.
На двох різних шаржах з одною темою показаний приклад простого і складного сюжета.

Як правильно оформити замовлення?

фото
Приклад оформлення листа з вкладенням текстового документа для замовлення багатофігурного дружнього шаржа з сюжетом.

Створіть теку. Перейменуйте її своїм номером телефону. Зкопіюйте в цю теку всі фотографії героїв майбутнього дружнього шаржу. Переіменуйте фото с героями цифрами 1, 1а, 2, 3, 3а, 3б, 3в, 4, 5 і так дальше, починаючи від головного героя і до другорядних. Цифра означає номер фотографії з персонажем, а буква, що у вас є кілька додаткових фотографій з ним. Потім створюємо опис для кожної людини тоже по номерам. Якщо на одній фотографії є де??кілька людей, які повинні бути намальовані в шаржі, можна додати слова «справа», «другий ліворуч», «по середині» або за ознаками «в сорочці», «з родимою плямою» і так далі. Ім’я фото (номер) має відповідати номеру опису кожному персонажу в текстовому документі. Головне не переплутати. Далі в текстовому документі описуємо загальний сюжет для всіх і індивідуальний для кожного. Якщо багатофігурний шарж розділений на частини, де присутні розділені на групи створюється кілька сюжетів окремо. За приклад можна взяти загальний колір на двох груп музикантів, де кожна група має свою направленість, стиль та інше.

Відправити лист-замовлення.

Після підготовки всього матеріалу для створення кольорового багатофігурного шаржа з сюжетом, відправте лист із прикріпленими фотографіями, описом сюжету та побажаннями мені на електронну пошту або через «Контактну форму» на сторінці «Контакт».

P.S. Краще всього не заповнювати «Контактну форму» (часто листи попадають в спам), а просто надіслати електронним листом, а потім зателефонувати мені.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.